/ CT240-14MM - 240MM COPPER LUG WITH 14MM HOLE EACH
“CT10-10MM – 10MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10” has been added to your basket.
Cable Lugs
inc. VAT
5.17
ex. VAT
CT240-14MM - 240MM COPPER LUG WITH 14MM HOLE EACH quantity
Additional information
Cable size: 240.0mm
Lug ring size: 14.0mm
Quantity: 1
Lug types
Copper lugs
Size
240MM
You may also need
Add to basket
IR1.5-5.3MM – 1.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 5.3MM HOLE PER 100
inc. VAT
4.60
CT10-12MM – 10MM COPPER LUG WITH 12MM HOLE PER 10
CT10-6MM – 10MM COPPER LUG WITH 6MM HOLE PER 10
IR1.5-6.5MM – 6.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 6.5MM HOLE PER 100
4.94