/ CT50-10MM - 50MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10
“CT25-10MM – 25MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10” has been added to your basket.
Cable Lugs
inc. VAT
6.00
ex. VAT
CT50-10MM - 50MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10 quantity
Additional information
Cable size: 50.0mm
Lug ring size: 10.0mm
Quantity: 10
Lug types
Copper lugs
Size
50MM
You may also need
Add to basket
IR1.5-6.5MM – 6.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 6.5MM HOLE PER 100
inc. VAT
4.94
CT25-8MM – 25MM COPPER LUG WITH 8MM HOLE PER 10
2.41
CT25-12MM – 25MM COPPER LUG WITH 12MM HOLE PER 10
2.41
IR2.5-6.5MM – 2.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 6.5MM HOLE PER 100
4.94