/ CT70-10MM - 70MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10
“CT16-10MM – 16MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10” has been added to your basket.
Cable Lugs
inc. VAT
9.14
ex. VAT
CT70-10MM - 70MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10 quantity
Additional information
Cable size: 70.0mm
Lug ring size: 10.0mm
Quantity: 10
Lug types
Copper lugs
Size
70MM
You may also need
Add to basket
IR6-8.5MM – 6.0MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 8.5MM HOLE PER 100
inc. VAT
7.47
CT25-10MM – 25MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10
2.41
CT10-6MM – 10MM COPPER LUG WITH 6MM HOLE PER 10
IR2.5-5.3MM – 2.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 5.3MM HOLE PER 100
4.60