/ CT50-10MM - 50MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10
“IR2.5-6.5MM – 2.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 6.5MM HOLE PER 100” has been added to your basket.
Cable Lugs
inc. VAT
6.00
ex. VAT
CT50-10MM - 50MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10 quantity
Additional information
Cable size: 50.0mm
Lug ring size: 10.0mm
Quantity: 10
Lug types
Copper lugs
Size
50MM
You may also need
Add to basket
IR2.5-3.7MM – 2.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 3.7MM HOLE PER 100
inc. VAT
4.60
IR1.5-5.3MM – 1.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 5.3MM HOLE PER 100
4.60
IR6-8.5MM – 6.0MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 8.5MM HOLE PER 100
7.47
CT16-12MM – 16MM COPPER LUG WITH 12MM HOLE PER 10