/ CT70-10MM - 70MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10
“CT10-6MM – 10MM COPPER LUG WITH 6MM HOLE PER 10” has been added to your basket.
Cable Lugs
inc. VAT
9.14
ex. VAT
CT70-10MM - 70MM COPPER LUG WITH 10MM HOLE PER 10 quantity
Additional information
Cable size: 70.0mm
Lug ring size: 10.0mm
Quantity: 10
Lug types
Copper lugs
Size
70MM
You may also need
Add to basket
CT25-6MM – 25MM COPPER LUG WITH 6MM HOLE PER 10
inc. VAT
2.41
IR6-5.3MM – 6.0MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 5.3MM HOLE PER 100
6.32
CT10-8MM – 10MM COPPER LUG WITH 8MM HOLE PER 10
IR1.5-6.5MM – 6.5MM RED INSULATED CRIMP LUG WITH 6.5MM HOLE PER 100
4.94